۱۳۹۴/۰۴/۱۳

آزمون‌ها

azmoon2به منظور آمادگی وآشنائی بیشتر در زمینه ریاضی وآزمون المپیاد‎های ریاضی واحدهای مکاتبه ای برای دانش‎پژوهان برگزیده پیش‎بینی شده که طی این دوره‎ها مباحث طرح شده به صورت واحدبندی به صورت منظم و مستمر آموزش داده خواهد شد. در همین راستا آزمون‎ها و المپیاد‎های مختلفی برای دانش اموزان تهیه شده است تا هر چه بیشتر نقاط ضعف و قوت خود را در مقایسه با دیگران و در مقایسه با خودشان را بشناسند.

به طور مثال انجمن هر ساله با برگزاری آزمون مرحله دوم ، اعضا ویژه را انتخاب نموده و با تشکیل دوره‎های آمادگی، تیم نهائی را در مسابقات ریاضی دانشگاه واترلو کانادا شرکت میدهد، این مسابقات هر سال باحضور بیش از ۶۰ کشور جهان برگزار شده که انجمن به عنوان نماینده ایران در مسابقات شرکت می نماید.

 

آزمون ورودی :

دانش‎آموزان علاقمند به عضویت در انتشارات نخبگان جوان  ابتدا باید در آزمون مرحله ی اول انتشارات نخبگان جوان(آزمون ورودی یا تعیین سطح) شرکت کنند. هر دانش آموز با توجه به سطح آزمون خود طبقه بندی شده و می تواند از امکانات مختلفی که برای اعضای انجمن در نظر گرفته شده استفاده نماید و همیچنین از امتیاز شرکت در کلاس‎های حضوری یا آموزش مکاتبه‎ای انجمن برخوردار شوند. کلیه کتب آموزش مکاتبه‎ای توسط مولفین انجمن و مدرسان واساتید برتر ریاضی کشور تالیف شده است.

 

آزمون مرحله ی دوم : 

کلیه اعضای انجمن می توانند در آزمون مرحله دوم ثبت نام نمایند. این آزمون اوایل زمستان هر سال برگزار می‎شود و نفرات برتر آن با حضور در کلاس های ویژه‎ی المپیاد (که به صورت رایگان برگزار می‎گردند) مجاز به شرکت در امپیاد ریاضی واتر لو می‎باشند.

 

آزمون واترلو :

دانشگاه واترلو کانادا هر سال اقدام به برگزاری مسابقه بین‎المللی ریاضی در سطح دانش‎آموزی می کند. دانشکده ریاضی دانشگاه واترلو در زمینه‎های ریاضیات و علوم کامپیوتر مستعدترین دانشگاه جهان است. “انجمن ریاضی دانان جوان” تنها نماینده رسمی برگزار کننده ی المپیاد دانش آموزی واترلو در ایران می‎باشد.

دانش آموزان علاقه‎مند ابتدا باید در آزمون مرحله ی اول انتشارات نخبگان جوان(آزمون ورودی یا تعیین سطح) شرکت کنند.(اعضای انجمن، نیازی به شرکت در این آزمون ندارند). پذیرفته شدگان این آزمون می توانند از امتیاز شرکت در کلاس های حضوری یا آموزش مکاتبه ای انجمن برخوردار شوند.

آزمون واترلو در چند سطح مختلف برگزار می شود: دانش‎آموزان اول و دوم دبیرستان می توانند در آزمون سطح ۱۰ گالو شرکت نمایند. دانش آموزان سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می توانند در آزمون سطح ۱۲ اقلیدس شرکت نمایند. برای افرادی که در این آزمون حدنصاب نمره ی لازم را کسب می کنند، از سوی دانشگاه واترلو دیپلم افتخار صادر می شود و همچنین در سطح اقلیدس، به نفر برتر مدال تعلق می گیرد.

آین آزمون ها هر ساله در فصل بهار برگزار می شوند، به این ترتیب که سوالات توسط دانشگاه واترلو ارسال شده و آزمون به طور همزمان در ۶۰ کشور جهان برگزار و بلافاصله پس از آزمون، پاسخنامه ی شرکت کنندگان برای دانشگاه ارسال می گردد. به جهت رفاه حال شرکت‎کنندگان مقیم استانهای مختلف، همزمان با آزمون واترلوی امسال در تهران، آزمون آنلاین واترلو در سامانه آموزشی نخبگان جوان برگزار شد.

 

آزمون آکادمی :

برگزاری المپیاد بین المللی آکادمی انتشارات نخبگان جوان هم جزو برنامه‎های آینده انجمن می‎باشد.

 

آزمون های دوره ای : 

برگزاری آزمون های منظم دوره‎ای برای کلیه مقاطع برای شناسایی نقاط ضعف و قوت در مباحث مختلف درسی و امکان ارائه برنامه آموزشی براساس میزان توانایی دانش آموز در هر یک از مباحث در طول سال از اهداف اولیه ای این آزمون می‎باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *