2015/09/02

دانش‌آموختگان ما

فرزاد امیری

دانشجوی ترم آخر رشته‌ی پزشکی دانشگاه «شهید بهشتی»

ریاضی را در انجمن به طور عمیق و ماندگار یاد گرفتم…

سال دوم راهنمایی در آزمون ورودی انجمن شرکت کردم و با کسب حد نصب لازم موفق به عضویت در آن شدم. پس از آن در دبیرستان «علامه‌ی حلی تهران» مشغول به تحصیل شدم و در فضایی قرار گرفتم که همه توانایی‌های قابل توجهی در درس ریاضی داشتند. با وجود این که برای ادامه‌ی تحصیل به رشته‌ی پزشکی علاقه‌مند بودم، اما ریاضی هم درس مورد علاقه‌ی من بود و با اشتیاق فراوان ر دوره‌های انجمن ریاضی‌دانان شرکت می‌کردم.
ریاضی را در انجمن به طور عمیق و ماندگار یاد گرفتم. در دوره‌های انجمن به کمک مثال‌های عینی و ملموس، با مفاهیم ریاضی به صورت کاربردی آشنا شدم. این باعث شد تا بعد از فراغت از تحصیل نیز، این مفاهیم را به یاد داشته باشم. ریاضی به ما کمک می‌کند با روش‌های حل مسئله آشنا شویم و در زندگی خود از این روش‌ها برای حل مشکلات استفاده کنیم. تمامی انسان‌ها نیازمند دانستن ریاضی هستند. ریاضی طرز نگرش ما را به زندگی عوض می‌کند و به کمک آن می‌توانیم موفق‌تر باشیم.

علی‌رضا سمیعی‌فر
رتبه‌ی ۱ منطقه‌ی ۳ و ۱۰ کشوری در رشته‌ی ریاضی در کنکور ۹۵
برنده‌ی مدال برنز آزمون واترلو در سال‌های ۲۰۱۴، ۱۰۱۵ و ۲۰۱۶
دانشجوی رشته‌ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه «صنعتی شریف»

می‌توانم بگویم بخش از توانایی من در ریاضی، مدیون کتاب‌های انجمن است…

۴ سال است که عضو انجمن ریاضی‌دانان جوان هستم و هر سال بهار در آزمون بین‌المللی واترلو که از طرف انجمن برگزار می‌شود، شرکت می‌کنم. آزمون ریاضی واترلو، یک آزمون بین‌المللی است که از طرف دانشگاه واترلو‌ی کانادا در سراسر جهان برگزار می‌شود و شرکت در آن و کسب مدال‌های برتر آن، امتیازی است که برای ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان مؤثر است. شرکت در این آزمون‌ها به من کمک کرد که به ریاضی علاقه‌مندتر شوم. در سال‌هایی که دانش‌آموز انجمن بودم، کتاب‌های آموزش ریاضی مکاتبه‌ای انجمن را تهیه می‌کردم و به کمک راهنمایی‌های پشتیبان‌های آموزشی انجمن به مطالعه‌ی آن‌ها می‌پرداختم. می‌توانم بگویم بخشی از توانایی من در ریاضی، مدیون کتاب‌های انجمن است. کتاب‌های انجمن بیشتر به قسمت‌های جذاب ریاضی پرداخته و در آن‌ها این مطالب به طور جذاب‌تر توضیح داده شده است.
من به ریاضی علاقه‌مند بودم اما این کتاب‌ها باعث شد بیشتر پیگیر این موضوع شوم. سؤالات جدید و بیان مطالب به روش‌های جدید، هم دانش‌آموز را به ریاضی علاقه‌مند می‌کند هم توانایی او را در یادگیری ریاضی بیشتر می‌کند.

سینا قصابی‌فر
نفر اول آزمون واترلو

کتاب‌های انجمن از کتاب‎‌های مدرسه خیلی کامل‌تر و بهتر هستند…

ریاضی من از دوره‌ی ابتدایی خوب بود. دوست داشتم این درس را خوب درک کنم تا مطالب آن به خوبی در ذهنم باقی بماند. برای همین دنبال راهی بودم که ریاضی را بهتر و بیشتر یاد بگیرم. سال ۱۳۹۱، یکی از اقوام که علاقه‌ی من به ریاضیات را دیده بود، انجمن ریاضی‌دانان جوان را به من معرفی کرد و من از آن موقع عضو انجمن شدم. کتاب‌های انجمن از کتاب‌های مدرسه خیلی کامل‌تر و بهتر هستند. پشتیبان آموزشی من هم که به صورت تلفنی به من مشاوره می‌داد، کمک خیلی خوبی بود تا این کتاب‌ها را تا آخر بخوانم. همیشه از پشتیبانم و کتاب‎های انجمن برای دوستان خود تعریف می‌کنم. تا حالا دو نفر از دوستانم عضو انجمن شده‌اند.

آراد حجری
نفر اول آزمون واترلو 

اگر کسی باهوش باشد و ریاضی را هم دوست داشته باشد، می‌تواند با کمک انجمن ریاضی‌دانان جوان بسیار موفق شود…

معلمم انجمن ریاضی‌دانان جوان را به من معرفی کرد و از سال ۱۳۹۴ عضو انجمن شدم. انجمن در درس ریاضی کمک زیادی به من کرد. اگر کسی باهوش باشد و ریاضی را هم دوست داشته باشد، می‌تواند با کمک انجمن ریاضی‌دانان جوان بسیار موفق شود.

شیرین زارع
نفر اول آزمون واترلو

آزمون واترلو نسبت به مسابقات دیگر تخصصی‌تر است و چون یک مسابقه‌ی بین‌المللی است، سطح بسیار بالایی دارد…

در آزمون ورودی انجمن که در مدرسه‌ی ما برگزار شد، شرکت کردم و توانستم نمره‌ی خوبی کسب کنم. از آن موقع عضو انجمن شدم و از کتا‌ب‌ها و پشتیبانی آموزشی آن استفاده کردم. من از این خدمات خیلی راضی بودم. هدفم تقویت درس ریاضی بود تا در رقابت با هم سن و سال‌های خودم موفق شوم. آزمون واترلو نسبت به مسابقات دیگر تخصصی‌تر است و چون یک مسابقه‌ی بین‌المللی است، سطح بسیار بالایی دارد. به نظر من نقطه‌ی قوت انجمن، همین آزمون‌های بسیار قوی است. انجمن و آزمون‌های آن را را به دوستانم معرفی می‌کنم.

فاطمه علی‌آبادی
نفر سوم المپیاد هندسه کشوری

برای من نقطه‌ی قوت انجمن، آموزش مکاتبه‌ای آن بود. ترجیح می‌دهم کلاس نروم و وقت بیشتری را برای درس خواندن بگذارم و پشتیبانی داشته باشم که اشکالاتم را بر طرف کند…

ریاضی به من یک حس ماجراجویی می‌داد. اولین بار، وقتی یک مجله‌ی ریاضی را مطالعه می‌کردم، این حس را تجربه کردم. مجله پر از مطالب هوش و خلاقیت ریاضی بود. از همان موقع به ریاضی علاقه‌مند شدم. در مقطع ابتدایی، آزمون ورودی انجمن در مدرسه‌ی ما برگزار شد و من در آن قبول شدم. برگه‌ای به من دادند که بنا بر آن می‌توانستم عضو انجمن ریاضی‌دانان جوان شوم اما آن موقع اقدام به عضویت نکردم. پس از ورود به مقطع متوسطه‌ی اول، خیلی از درس ریاضی زده شده بودم… به طور اتفاقی آن برگه را پیدا کردم. تماس گرفتم و عضو انجمن شدم. پشتیبان‌های انجمن خیلی دقیق هستند. با برنامه‌هایی که به من می‌دادند، خیلی خوب می‌توانستم در کنار کارهای دیگر خود، ریاضی را به خوبی بخوانم و یاد بگیرم. کتاب‌های انجمن یادگیری ریاضی را برای من جذاب و شیرین می‌کرد. من انجمن را به بسیاری از دوستانم معرفی می‌کنم. خیلی از آن‌ها در آزمون‌های انجمن شرکت کرده‌اند. برای من نقطه‌ی قوت انجمن، آموزش مکاتبه‌ای آن بود. ترجیح می‌دهم کلاس نروم و وقت بیشتری را برای درس خواندن بگذارم و پشتیبانی داشته باشم که اشکالاتم را بر طرف کند.

7 thoughts on “دانش‌آموختگان ما

 • سلام من از دانش آموختگان قدیمی انجمن هستم. زمانی که کلاس های انجمن در دانشگاه علامه طباطبایی دانشگاه شهید بهشتی و گیشا برگذار میشد.. از طریق آزمون ورودی در سال دوم یا سوم راهنمایی در انجمن پذیرفته شدم و در تعداد زیادی از کلاس ها و آزمون ها شرکت کردم. هم اکنون ۲۹ ساله و در خارج از ایران مشغول تحصیل و کار هستم. آیا امکان صدور گواهی مبنی بر عضویت سابق در انجمن وجود دارد؟
  ضمنا با مشاهده وبسایت و فعالیت های اخیر علاقه مند هستم که در صورت وجود فرصت با انجمن همکاری کنم. با توجه به اقامت در خارج ایران این همکاری به جهت علاقه شخصی به امر آموزش در ایران خواهد بود
  .
  با تشکر

  پویا امیری

  • سلام
   وقت شما بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۷۴۳۱۹۰۹۰ تماس بگیرید و یا به شماره تلگرام ۰۹۳۵۹۴۰۵۰۱۰ پیام دهید.
   همچنین٬ برای ادامه همکاری با ما می‌توانید رزومه خود را به آدرس ایمیل hr.student.ir@gmail.com ارسال نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 • یادش بخیر منم چند ترمی رو توی انجمن ریاضیدانان جوان گذروندم.والان حدود ۱۲ ساله که خودم ریاضی تدریس می کنم.

  • میشه من و دراین باره راهنمایی کنید که از کجاشروع کنم وچیکار کنم تدریس ریاضی و خیلی دوست دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *