2017/10/15

مسابقات بین‌المللی

مسابقات بین‌المللی واترلو

مجموعه‌ی نخبگان جوان هر ساله مسابقات بین‌المللی واترلو شامل مسابقات ریاضی واترلو و چالش هوش Beaver و مسابقه‌ی محاسباتی کانادا را به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌کند.

 

دانشگاه واترلوی کانادا بزرگ‌ترین اجتماع نوابغ ریاضی و علوم کامپیوتر در جهان و تنها دانشکده‌ی مستقل ریاضی در آمریکای شمالی است. شهرت این دانشگاه به دلیل ایجاد فعالیت‌هایی است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا یادگیری‌های آموزشی خود را با انجام فعالیت‌های تجربی ادغام کنند. این دانشگاه در نوع خود بزرگ‌ترین برنامه‌های کمک آموزشی را برای دانش‌آموزان سراسر دنیا اجرا می‌کند. مرکز یادگیری ریاضی و محاسبات CEMC بزرگ‌ترین و سرشناس‌ترین مرکز توسعه برای ترویج و خلق فعالیت‌های ریاضی و علوم کامپیوتر در کانادا است. این مرکز در سال ۱۹۹۵ میلادی (۱۳۷۴ هجری شمسی) تاسیس شده و هم اکنون در دانشکده‌ی ریاضی دانشگاه واترلو واقع است. فعالیت‌های این مرکز در راستای افزایش علاقمندی به ریاضیات و علوم کامپیوتر، تقویت اعتماد به نفس و ایجاد روحیه‌ی جستجوگری و خلاقیت در دانش‌آموزان سراسر دنیا است.

دانشگاه واترلوی کانادا هر ساله مسابقات شناخته شده‌ای را در سراسر دنیا برگزار می‌کند. هدف این مسابقات ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان برای علاقمندی به ریاضیات و علوم کامپیوتر است. این مسابقات برای دانش‌آموزان مقاطع هفتم تا دوازدهم و به صورت انفرادی برگزار می‌شود. جدول زمان‌بندی مسابقات سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت زیر است:

مقطع تحصیلی مسابقات Contest تاریخ برگزاری مسابقات
دوم تا یازدهم علوم کانگورو Kangaroo Science جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱
دوم تا دهم چالش هوش بیور Beaver Computing Challenge جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱
دوم تا دوازدهم مسابقات محاسبات کامپیوتری(برنامه نویسی) Canadian Computing Competition پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱
سوم تا هشتم گاوس Gauss جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
نهم پاسکال
فرایر
Pascal
Fryer
جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱
جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱
دهم کیلی
گالوا
Cayley
Galois
جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱
جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲
یازدهم فرما
هیپاتیا
Fermat
Hypatia
جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱
جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲
دوازدهم اقلیدس Euclid جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲

 

  • برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه‌ی ثبت نام در مسابقات با ما تماس بگیرید.
  • تاریخ برگزاری مسابقات حضوری در ایران ممکن است به دلایل مختلفی مانند تعطیلات رسمی یا درگیری مدارس با آزمون‌های داخلی مختلف تغییراتی داشته باشد. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مسابقات را در تاریخ‌های مناسب و هماهنگ با تاریخ‌های بین‌المللی برگزاری مسابقات سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰  واترلوی در کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و در کشورهای خارج از آمریکای شمالی و جنوبی  برگزار کنیم. برای هماهنگی بیشتر درباره‌ی تاریخ برگزاری مسابقات در ایران با ما تماس بگیرید.