مسابقه بین‌المللی ریاضی فرایر

G9_F_1

کنت دادلی فرایر

G9_F_1

دادلی فرایر در تاریخ ۱۳ ژوئن سال ۱۹۲۴ در شهر سنت توماس در کانادا متولد شد. این ریاضیدان کانادایی به مدت ۲۵ سال در دانشگاه کنت تدریس کرد و در زمینه های ترکیبیات و بهینه سازی ریاضی فعالیت بسیار برجسته‌ای داشت. وی یکی از چهره های موثر در ایجاد مسابقات واترلو بود. کنت دادلی در تاریخ ۱۹ می سال ۱۹۸۴ موفق به دریافت جایزه معلم برجسته شد و در سن ۶۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

G9_F_1

اهداف مسابقه

مسابقه بین‌المللی فرایر فرصتی را برای دانش آموزان مقطع نهم فراهم کرده تا تجربه یادگیری مهارت های حل مسئله و ارتباطی را توسعه دهد. این مسابقه به صورت تشریحی برگزار می گردد و تفکر انتقادی شرکت کنندگان را برای حل مسائل تحریک می نماید.

نوع مدارک اعطایی

گواهی شرکت در آزمون

گواهی شرکت در آزمون به کلیه شرکت کنندگان اعطا می شود.
این مدرک به زبان انگلیسی بوده و دارای اعتبار بین المللی است.

دیپلم افتخار

به نفرات برتر مسابقات هر پایه تحصیلی دیپلم افتخار اعطا می شود.
این مدرک به زبان انگلیسی بوده و دارای اعتبار بین المللی است.

نمای کلی مسابقه

دانش آموزان پایه نهم امکان شرکت در این مسابقه را دارند.

این مسابقه شامل ۴ سوال با پاسخ تشریحی می باشد.

استفاده از ماشین‌حساب مجاز است.

 طبق اخرین زمان اعلامی از جانب دانشگاه واترلوی کانادا، زمان آزمون ۷۵ دقیقه است.

 در هر کدام از مسابقات به دانش‌آموزی که بالاترین امتیاز بین شرکت کنندگان آن مسابقه در ایران را کسب نماید، مدال افتخار اعطا می‌گردد.

اسامی برخی از دانش‌آموزان برتر در سطح بین‌الملل به‌ صورت آنلاین در سایت دانشگاه واترلو انتشار می‌یابد.

روز
دقیقه
ثانیه

مانده تا روز آزمون

تعداد شرکت‌کنندگان مسابقه فرایر

هرساله از ۸۰ کشور جهان، بیش از ۲۶,۰۰۰ نفر در مسابقه بین‌المللی فرایر شرکت می‌نمایند. نخبگان جوان، به عنوان نماینده رسمی دانشگاه واترلو کانادا در ایران، برگزار کننده این مسابقه  می باشد. شما هم می توانید از مدال آوران این رقابت جهانی باشید.

مسابقات فرایر، گالوا و هیپاتیا، دانشگاه تهران

برنامه سالانه

آخرین فرصت ثبت نام

۲۹ اسفند ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون

۱۷ فروردین  ۱۴۰۳

اعلام نتایج

۲۰ خرداد ۱۴۰۳

محصولات مرتبط با مسابقه بین‌المللی فرایر

دانش‌آموزان برای آمادگی در مسابقه فرما می‌توانند از خدمات متنوع مجموعه‌ی نخبگان جوان بهره بگیرند. این خدمات عبارتند از:

دوره های پایه

اگه  میخوای نمره خوبی در آزمون های مدرسه بگیری و تسلط بهتری بر روی مفاهیم پایه کتاب درسیت داشته باشی؛ این دوره ویژه توئه. چرا که میتونی مطالب کتاب درسیت‌رو با روش‌های آموزش نوین ریاضی، خیلی کامل و با زبانی ساده، یاد بگیری. چی از این بهتر؟

دوره‌های پیشرفته

در این دوره مفاهیم به صورت پیشرفته و فراتر از مطالب کتاب درسی به شما آموزش داده میشه، اگه دنبال ارتقای سطحت در دروس پایه ریاضی هستی و میخوای از پس حل هر مسئله پیچیده‌ای بربیای؛ جای درستی اومدی! با این حال، یادت باشه این دوره‌های آموزشی، بدون تسلط بر مباحث پایه کتاب درسی، بازدهی آموزشی نداره؛ پس اگه میخوای بهترین استفاده‌رو ازشون داشته باشی، توصیه میشه تا با گذروندن دوره های پایه، آمادگی بالاتری برای شرکت در دوره‌های پیشرفته کسب کنی.

دوره‌های آمادگی آزمون فرایر

دوره های آمادگی واترلو فرایر ویژه دانش آموزان پایه نهمه و تورو برای شرکت در مسابقات بین‌المللی ریاضی دانشگاه واترلو آماده میکنه. هدف از این دوره، آشنایی با سطح سوالات و میزان پیچیدگی اونهاست. آزمون فرایر تشریحیه و این دوره شامل حل نمونه سوالات سال های گذشته ، به همراه تدریس جامع و ارائه نکات کلیدی در حل مسائل، در سه سطح آسون، متوسط و پیشرفته آموزش داده میشه. 

به طور کلی مزایای این دوره‌های فوق شامل این موارده: