پوشش خبری خبرگزاری پانا از برگزاری آزمون بین‌المللی ریاضی واترلو در ایران

آزمون بین‌المللی ریاضی دانشگاه واترلو کانادا در ایران برای دانش‌آموزان پایه پنجم تا هشتم برگزار شد

دانش‌آموزان ۸۰ کشور جهان باهم رقابت کردند

تهران (پانا) – انجمن ریاضی‌دانان جوان به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا، هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشگاه واترلو کانادا را با عنوان گاوس  (Gauss)  برای دانش‌آموزان پایه پنجم تا هشتم برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ریاضی‌دانان جوان، این آزمون که جمعه ۲۷ اردیبهشت در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد همزمان رقابت دانش‌آموزان در ۸۰ کشور جهان را به همراه داشت.

مرکز آموزش علوم ریاضی و رایانه دانشگاه دولتی واترلو در شهر واترلو ایالت آنتاریو، هرساله آزمون‌های ریاضی را در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانش‌آموزان با هدف شناسایی برترین استعدادها و علاقمند کردن آنها به ریاضی برگزار می‌کند.

در آزمون گاوس؛ خلاقیت، هوش و ریاضی دانش‌آموزان سنجیده می‌شود. این آزمون ۲۵ سوال در سه قسمت دارد که به ترتیب از سوالات ساده شروع می‌شوند و کم کم سخت شده و در قسمت سوم سوال‌هایی مطرح می‌شوند که دانش‌آموزان باید خیلی کار کرده باشند تا بتوانند به آنها پاسخ دهند.

به گفته دبیر انجمن ریاضی دانان جوان، نتایج این مسابقه ظرف کمتر از یک ماه از سوی دانشگاه واترلوی کانادا مشخص خواهد شد و دانشگاه واترلو کانادا به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون، گواهی حضور و به دانش‌آموزان برتر دیپلم افتخار می‌دهد.

داود مولوی اشاره کرد: انجمن ریاضی دانان جوان در کنار فعالیت‌های خود در برگزاری آزمون‌ها و مسابقات بین‌المللی با تلاش و پیگیری فراوان به کشف و پرورش استعدادهای برگزیده می‌پردازد و با ارایه طیف گسترده‌ای از خدمات، مسیر رشد و شکوفایی را برای همه علاقه‌مندان به ریاضی در هر سطح و مقطعی که به انجمن بپیوندند، فراهم می‌کند.

علاقه‌مندان برای عضویت در انجمن ریاضی دانان جوان، شرکت در مسابقات و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.student.ir مراجعه کنند و یا با تلفن روابط عمومی انجمن ریاضی دانان جوان به شماره ۰۲۱۷۴۳۱۹۰۹۰ تماس بگیرند.

 

لینک خبر: آزمون بین‌المللی ریاضی دانشگاه واترلو کانادا در ایران برای دانش‌آموزان پایه پنجم تا هشتم برگزار شد

تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *